Rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne

Wolnowiszące

Rolety, które można montować zarówno do ściany, sufitu jak i we wnęce. Wyposażone są w mechanizm samohamujący. Występują różne średnice rury nawojowej, która jest dobierana odpowiednio do gabarytów rolet. Możliwość sterowania ręcznego za pomocą łańcuszka koralikowego lub elektrycznego. Wyróżniamy rolety mini, standard oraz xxl. Rolety mini przeznaczone są do montowania na skrzydłach okiennych. Natomiast rolety xxl są doskonałym rozwiązaniem do powierzchni wielkogabarytowej.

Kasetowe

Roleta materiałowa w kasecie z prowadnicami, wyposażona w mechanizm samohamujący. Obudowa rolet występuję w kilku wariantach kolorystycznych m.in.: biały, anoda, drewnopodobny. Pozwala to na dobranie koloru osprzętu do kolorystki okien. Dodatkowo obudowa może być wykonana z PCV lub aluminium. Przy wyborze tych rolet kaset jest przykręcana do listew przyszybowych okna a prowadnice przyklejane. Rolety występują również w systemie dół – góra. Wówczas prowadnice są przestrzenne i nie zabierają światła szyb. Kaseta oraz prowadnice są przyklejane do okna jako system bezinwazyjny. Istnieje również możliwość wykonania rolet xxl, które znajdują zastosowanie do powierzchni wielkogabarytowych. W tym przypadku sterowanie może odbywać się ręcznie lub elektrycznie.

Dachowe

Rolety dachowe w płaskiej kasecie wraz z prowadnicami. Wyposażone są w mechanizm sprężynowy, dzięki któremu tkanina jest stale napięta. Posiada hamulec znajdujący się w obciążniku. Drążek sterujący pozwala na regulowanie rolety w dowolnej wysokości. Rolety dachowe występują również w postaci prostej rolety materiałowej. Jest to system bez kasety i prowadnic, który wyposażony jest w mechanizm sprężynowy oraz system hakowy.

Dzień - noc

Roleta materiałowa, dzięki której możemy dowolnie regulować przepływ światła bez konieczności podnoszenia rolet. Rolety dzień – noc charakteryzują się specjalnym splotem tkanin, które układają się w poziome pasy. Sterowane są ręcznie za pomocą łańcuszka koralikowego. Wyposażone są w mechanizm samohamujący. Rolety dzień – noc można zakupić w opcji w kasecie z prowadnicami lub jako roleta wolnowisząca. Rolety tego typu posiadają oryginalny, ruchomy obciążnik tkaniny.

Rzymskie i austriackie

Rolety rzymskie i austriackie pełnią rolę stylowej i eleganckiej dekoracji okien. Montowane są do ścian, sufitu lub we wnęce okiennej. W roletach rzymskich tkanina zwija się kaskadowo, a podczas jej składania tworzą się fałdy lub fale. Dzieje się tak, ponieważ posiada ona rzep łączący tkaninę, który jest wszyty na gładko. Natomiast w przypadku rolet austriackich podczas składania tworzą się bufki lub półkola, ponieważ tkanina zmarszczona jest za pomocą specjalnej taśmy marszczącej. Sterowane są za pomocą mechanizmu łańcuszkowego z hamulcem, pozwala on na zatrzymanie rolety w dowolnej wysokości.

Elektryczne

Zarówno rolety wolnowiszące jak i kasetowe dostępne są w wersji elektrycznej, która podnosi komfort ich użytkowania. Roletami można sterować za pomocą pilota, przełącznika lub za pośrednictwem tabletu lub smartfona.

Slide

 

Trudny wybór?​

Skontaktuj się z nami

pomożemy, wyjaśnimy, dobierzemy