Renowacja i naprawa okien

Renowacja i naprawa okien

Renowacja i naprawa okien

  • konserwacja okien
  • drewnianych
  • serwis pogwarancyjny
  • renowacja ogrodów zimowych
  • wymiana uszczelek
  • wymiana szyb

Regulacja okien

Pierwsza regulacja okien powinna być przeprowadzona jak najszybciej od ich montażu, ponieważ okna mają tendencję do lekkiego opadania w ciągu pierwszego roku użytkowania. Regulacja okien jest istotna szczególnie, gdy te okazują się być nieszczelne lub pojawia się trudność w ich otwarciu. Niezależnie od pory roku, okna zawsze powinny być prawidłowo wyregulowane, czyli nie powinny stawiać oporu przy otwieraniu czy zamykaniu. Regulacja okien i drzwi zimą lub latem, ogranicza lub zwiększa swobodny przepływ powietrza w domu.

Niewyregulowane mogą doprowadzić do ogromnych strat ciepła w zimie lub duchoty w lecie. Ponadto, w okresach letnich i zimowych, kiedy mamy do czynienia z najróżniejszymi zakresami temperatur, zwłaszcza w przypadku okien PCV powstają niewielkie odkształcenia, rozprężenia i naprężenia,

Konserwacja i renowacja okien drewnianych

Przy okazji przeglądu stanu technicznego okien sprawdź, w jakim stanie są powłoki na drewnie. Jeśli łuszczą się i odspajają, a gdzieniegdzie widać rysy czy ubytki, należy przeprowadzić ich renowację. Odnawianie okien drewnianych pozwala na wydłużenie ich żywotności. Pamiętaj, że wskutek uszkodzenia powłok ochronnych surowe drewno staje się wyeksponowane na działanie negatywnych warunków zewnętrznych. W dalszej perspektywie będzie to oznaczało, że zamiast farby do malowania okien drewnianych konieczna będzie inwestycja w nową stolarkę. Jeśli okna były pokryte starą farbą, należy ją dokładnie zeszlifować i oczyścić powierzchnię malowanej części. Następnie konieczne jest pokrycie powierzchni okna lub drzwi nową warstwą. Do wykonywania tych czynności wykorzystujemy wysokojakościowe akcesoria, które znacznie ułatwiają i przyspieszają naszą pracę.
 
Odnowione i naprawione okna i drzwi o wiele lepiej izolują, zatrzymując ciepło wewnątrz pomieszczenia. Poza tym w niektórych wypadkach reperacja jest wręcz konieczna po to, by profile te mogły być bezpiecznie użytkowane. Dla wielu osób liczy się również estetyczny wygląd. Konserwacja przywróci też produktom tym dawny blask oraz świetność. Nie da się ukryć również, że dzięki wykonaniu renowacji okien i drzwi, można zaoszczędzić pieniądze. Nowe profile kosztują dużo więcej.
Slide

 

Trudny wybór?​

Skontaktuj się z nami

pomożemy, wyjaśnimy, dobierzemy